Kandelabrar 1 par Louis XVI-stil

263624

KANDELABRAR, 1 par, Louis XVI-stil, 1800-talets andra hälft, för två ljus vardera, spår av förgyllning och mörk patinerade, ljushållare iform av blommor, hållande av putti, fotplatta av marmor, höjd 38 cm

Slitage, smärre skador, retuscher, spår av elektrifiering

Diverse

Monter 32

Budhistorik (11 bud)
1441770
6 400
1439764
6 200
1441760
6 000
1439764
5 800
1431751
5 600

Slutpris SEK:
6 400
618 EUR, 701 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.