Bojaner Kina

263603

BOJANER, 2 st, snarlika, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i underglasyrblått av flodlandskap, höjd ca 17 cm

Smärre nagg, ett lock med stjärnspricka

Orientaliskt, Porslin

Monter 8

Bojaner Kina

Budhistorik (15 bud)
1426190
1429880
950
1426190
900
1429877
850
1426190

Slutpris SEK:
97 EUR, 110 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.