Fat fajans

263572

FAT, fajans, 1700-tal, underglasyrblått i kinesiserande dekor, längd 31 cm

Nagg, glasyrbortfall

Keramik/Porslin

Monter 8

Fat fajans

Budhistorik (11 bud)
1429635
1421010
1420358
1421009
950
1420358
700

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.