Soffa Josef Frank "B 678"

263551

SOFFA, Josef Frank för Svenskt Tenn, Modell B 678, fyrsitsig, klädd med GP&J Bakers kretong "Magnolia", Enligt uppgift inköpt på Svenskt Tenn under 1960-talet, höjd 79, 228 x 65 cm

Kretong med slitage

Rum 5

Soffa Josef Frank

Budhistorik (16 bud)
1426300
16 000
1426298
15 000
1426200
10 000
1425465
2 600
1425464
2 400

Slutpris SEK:
16 000
1 611 EUR, 1 830 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.