Axel Fridell torrnål

263467

FRIDELL, Axel (1894-1935): (2) torrnål, landskap från Liljeholmen I samt Centralsaluhallen, en signerad samt daterad A Fridell-19, etat I, samt en signerad A Fridell nr 1/1, mått 11,8x15,9 samt 22,1x24,7 cm, se Haskell 136+154
Proveniens: Torsten Laurins samling

Rum 1

Axel Fridell torrnål

Budhistorik (9 bud)
1426257
1426056
750
1420636
700
1426055
700
1420636
600

Slutpris SEK:
77 EUR, 88 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.