Urna med lock Kina

263363

URNA MED LOCK, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i underglasyrblått med bl a drake, höjd 30 cm

Locket med lagning och nagg, urnan med glasyr skada i mynning

Orientaliskt, Porslin

Monter 5

Urna med lock Kina

Budhistorik (15 bud)
1428128
1 600
1427502
1428127
1 400
1427502
1 300
1427840

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.