Byrå rokoko

263352

BYRÅ, stockholmsarbete i rokoko, fanérad med amarant och jakarande, förgyllda beslag, skiva av kalksten, märkt på blindbotten N:o 31, baksidan märkt Anna Posse, höjd 84, 114 x 60 cm

Fanérskador och bortfall, fotbeslag och lambrekängbeslag saknas

Ändringar/tillägg
Nyckel och lösa fanérbitar finns att avhämta vid Utlämningen

Rum 7

Byrå rokoko

Budhistorik (17 bud)
1428226
20 000
1428222
18 500
1428202
16 000
1427896
12 500
1425139
8 200

Slutpris SEK:
20 000
1 908 EUR, 2 146 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.