Ampel empirestil

263292

AMPEL, empirestil, 1900-talets första hälft, för 6 ljus, mässing, svartlackerad, dekor av örnar, blomsterslingor, kariatyrer, diameter ca 66 cm

Skador

Belysning, Taklampor

Rum 3

Ampel empirestil

Budhistorik (1 bud)

1418929
2014-09-04 10:31:38

2014-09-09 kl 10:35
Slutpris SEK:
29 EUR, 33 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.