Oljemålning Mollie Faustman

263218

FAUSTMAN, Mollie (1883-1966): Stilleben med röda tulpaner i vas mot röd fond, signerad M.F., olja på duk, 57x45 cm, dedikation a tergo
PROVENIENS: Arkitekt Gösta Ivar Callmander (1880-1951)

Konst

Rum 17

Oljemålning Mollie Faustman

Budhistorik (20 bud)
1428499
14 000
1428474
13 500
1428498
13 500
1428474
13 000
1428497
12 500

Slutpris SEK:
14 000
1 351 EUR, 1 534 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.