Skrivbord Karl Johan 1800-tal mahogny

263195

SKRIVBORD, Karl Johan, 1800-tal, arkitektonisk form, mahognyfanerat, beslag av mässing, låduppsats och balustrad, sargen med fem lådor, total höjd 100, 119x58 cm

Omarbetat och kompletterat, troligen senare balustrad, mindre skador och lagningar

Rum 10

Budhistorik (16 bud)
1425930
1425922
3 200
1425884
1425883
1 900
1424849
1 800

Slutpris SEK:
386 EUR, 438 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.