Spegelbyrå senempire

263160

SPEGELBYRÅ, sannolikt Baltikum, 1800-talets första hälft, senempire, 3-lådig, övre lådan med inredning, uppsats med lådor, fanér i mahogny, spegel med krön med dekor av ymnighetshorn och urna, höjd ca 188, 56x112 cm, nyckel medföljer

Smärre skador, fanérbortfall, lagningar, senare spegelglas, beslag saknas, lösa dekorlister

Ändringar/tillägg
Lösa dekorlister samt nyckel avhämtas vid Utlämningen

Rum 7

Spegelbyrå senempire

Budhistorik (16 bud)
1426916
3 400
1426915
3 200
1426913
1426816
2 800
1426814
2 600

Slutpris SEK:
3 400
324 EUR, 365 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.