Kista

263155

KISTA, 16/1700-tal, med karvsnittsdekor, Nordeuropa möjligen Norge, höjd utan ben: 78, 151x58 cm; nyckel finns

Benen delvis sekundära, skador och lagningar

Rum 8

Kista

Budhistorik (6 bud)
1423393
1423390
1423389
700
1423388
500
1423387

Slutpris SEK:
145 EUR, 164 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.