Målning

263129

PERSSON, Lasse (1937-1999): Interiör, osignerad, olja på duk, utförd 1973-75, 193x195 cm;
Utställd: Lasse Perssons retrospektiva utställning på
Läckö slott 1983. Tavlan är avbildad i katalogen med nr 41 med titeln
Interiör.

Dukhål, skador

Ändringar/tillägg
Lasse Persson (1937-99)

Konst, Måleri

Rum 9

Målning

Budhistorik (3 bud)

1420816
1419334
1418458

Slutpris SEK:
77 EUR, 88 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.