Buddhafigur i skåp Japan

263040

BUDDHAFIGUR, i vägghängt skåp, Japan, 1900-talets början, bemålat trä, figurens totala höjd 67 cm

Skador, lösa delar, lagningar

Orientaliskt, Konsthantverk, Diverse

Rum 2

Buddhafigur i skåp Japan

Budhistorik (12 bud)
1425131
2 800
1425125
1425124
1425123
1 900
1425122
1 800

Slutpris SEK:
2 800
267 EUR, 300 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.