Skulptur

262994

LUNDQVIST, Sven (1918-2010) tillskriven: 1960-tal, mansfigur, skuret och bemålat trä, höjd ca 30 cm, enligt uppgift förlaga till utsmyckning av kyrka.
Proveniens: Skulptören Sven Lundqvist, Lidingö

Skador, bortfall

Ändringar/tillägg
Tillskriven Sven Lundqvist (1918-1910), 1960-tal

Diverse

Monter 2

Skulptur

Budhistorik (18 bud)
1427320
1427009
1427318
1427009
950
1427316
900

Slutpris SEK:
106 EUR, 121 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.