Bestick sterling silver och emalj Gorham

262943

SÅSLEV, STRÖSKED, SERVERINGSSKED genombruten, PASTASPADE, sterling silver, Gorham, modell "Chantilly", stämplar med lejon och ankare samt Pat 1895 sterling, delvis förgyllda, emaljdekor, med monogram, vikt ca 225 g

Bruksslitage

Silver

Monter 27

Budhistorik (7 bud)
1416317
1423367
1416317
950
1423366
900
1416317

Slutpris SEK:
97 EUR, 110 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.