Gallerskål Kina kantonporslin

262925

GALLERSKÅL, porslin, Kina, 1800-talets slut, figural dekor i emaljfärger, längd 28 cm

Bruksslitage, obetydliga nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 27

Gallerskål Kina kantonporslin

Budhistorik (4 bud)

1424116
450
1412647
1412386
1411600

Slutpris SEK:
450
45 EUR, 51 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.