Kandelabrar empirestil

262848

KANDELABRAR, 1 par, empirestil, sannolikt 1800-tal, för 5 ljus, delvis förgylld och mörkpatinerad brons, dekor av segergudinnan Viktoria, höjd 71 cm

Slitage, lagningar, något stukade

Belysning

Kundcenter

Kandelabrar empirestil

Budhistorik (29 bud)
1424072
14 000
1424070
13 500
1424067
13 000
1424069
12 500
1424067
12 000

Slutpris SEK:
14 000
1 351 EUR, 1 534 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.