Bordslampa Louis Kalff för Philips

262787

BORDSLAMPA, Louis Kalff för Philips, Holland, 1950-tal, tredelad fot, skärm i vitlackerad plåt, höjd ca 53 cm

Bucklor på skärm och stam

Belysning, Bordslampor, Design

Rum 17

Budhistorik (19 bud)
1420231
1420223
1 900
1420193
1 800
1419892
1 700
1419832
1 600

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.