Golvvas Japan piedestal

262728

GOLVVAS, porslin, Japan, 1900-tal, dekor i underglasyrblått av figurscen, höjd ca 75, PIEDESTAL, omkring 1900, med stenskiva, stomme i skuret svärtat trä med genombruten dekor, ca höjd 37

Piedestalen med smärre skador

Orientaliskt, Porslin

Rum 2

Golvvas Japan piedestal

Budhistorik (3 bud)

1411095
600
1410944
550
1408692

Slutpris SEK:
600
60 EUR, 69 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.