Gräddkanna silver Stockholm 1800-tal

262675

GRÄDDKANNA, silver, godronnerat liv, invändigt med förgyllning, Joachim Flodin, Stockholm 1827, höjd 13 cm, vikt ca 146 g

Botten med spår av klistermärke, vid mynningens underkant graverade initialer

Silver

Monter 2

Budhistorik (10 bud)
1421267
1 600
1421265
1419411
1419410
850
1416505

Slutpris SEK:
1 600
154 EUR, 175 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.