Goya etsningar ur Lose Caprichos

262665

GOYA Y LUCIENTES, Francisco José de (Spanien 1746-1828): (3 st) "Ruega por ella" "Que se la Uevaron!" "Bellos Conselos", nr 31,8 resp 15 ur Lose Caprichos, etsning och akvatint, ca 18,5x13,5, cm
Proveniens: Skulptören Sven Lundqvist, Lidingö

Ngt gulnade, en med fuktfläck i marginalen.

Rum 6

Budhistorik (7 bud)
1423835
1 600
1422141
1421380
1420568
700
1417129
650

Slutpris SEK:
1 600
154 EUR, 175 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.