1700-tals akvarell över Saint Martin

262631

TREVILLOT, I., (Frankrike, 17/1800-ta): Vy över Saint Martin, 1798, akvarell, ca 31x45 cm, märkt "Vuë et perspective de l´abbarye Saint Martin du diocese de langre. I Trevillot fecit 1798"
Proveniens: Skulptören Sven Lundqvist, Lidingö

Obetydliga veck

Konst, Måleri

Rum 6

Budhistorik (6 bud)
1425129
1425128
1425112
1423846
1423135

Slutpris SEK:
191 EUR, 215 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.