Starkvinglas

262546

STARKVINSGLAS, 3+4 st, 1800-tal, slipad, etsad och delvis förgylld dekor av rutmönster och stiliserade stjärnor, höjd ca 9-9,5 cm
Proveniens: Skulptören Sven Lundqvist, Lidingö

Nedslipade mynningar

Glas, Servisglas

Monter 20

Starkvinglas

Budhistorik (12 bud)
1417848
850
1416825
1417847
1416825
750
1417845
700

Slutpris SEK:
850
81 EUR, 91 USD
Utropspris SEK:
1 800

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.