Fat fajans

262541

FAT, 18/1700-tal, fajans, konturerad brätte, dekor av mansfigur, bredd ca 23 cm
Proveniens: Skulptören Sven Lundqvist, Lidingö

Smärre kantnagg, slitage

Keramik/Porslin

Monter 20

Fat fajans

Budhistorik (5 bud)
1419044
600
1418996
550
1418996
1417192
1417084

Slutpris SEK:
600
58 EUR, 66 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.