Otte Sköld oljemålning

262475

SKÖLD, Otte (1894-1958): Stilleben, signerad Otte S, olja på pannå, ca 22x27 cm
PROVENIENS: Utställd på Svensk-franska konstgalleriet, Gummesons konstgalleri samt Fritzes Kungl. Bokhandel, samtliga i Stockholm
Proveniens: Skulptören Sven Lundqvist, Lidingö

Krackeleringar

Konst, Måleri

Rum 5

Otte Sköld oljemålning

Budhistorik (2 bud)

1409085
6 000
1408555
2 400

Slutpris SEK:
6 000
604 EUR, 686 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.