Emile Gallé vas i överfångsteknik

262464

VAS, Emile Gallé, Frankrike, överfång i rostbrunt, etsad dekor av blommor mot aprikos fond, signerad Gallé, höjd 36 cm

Avslipad vid mynningen, foten med lagning, nagg

Glas, Konstglas

Monter 22

Budhistorik (7 bud)
1420440
1420266
3 400
1419211
1419210
1417700
1 300

Slutpris SEK:
382 EUR, 429 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.