Bengt Lindström "Y:et"

262439

LINDSTRÖM, Bengt (1925-2008): "Y:et", polystyren, signerad och numrerad 90/250, polykrom, höjd 38,5 cm
Historik: Mindre modell av skulptur på trafikplats Midlanda

Konst, Skulptur

Monter 12

Bengt Lindström

Budhistorik (53 bud)
1456156
7 600
1456149
7 400
1456134
7 200
1456147
7 000
1456134
6 800

Slutpris SEK:
7 600
733 EUR, 833 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.