Robert Rauschenberg Chow Bag Series

262414

RAUSCHENBERG, Robert (1925-2008): Chow Bag Series: Mink, färgserigrafi med collage, 1977, signerad, daterad och numrerad Rauschenberg -77, 49/100 Blindstämplar Styria Studios samt Untitled Press Inc.
S. 122,5x92 cm
Colour silkscreen with collage, 1977, signed, dated and numbered with blindstamps from Styria Studio and Untitled Press Inc. In good condition.

Rum 1

Budhistorik (19 bud)
1420334
12 500
1419141
12 000
1420333
11 500
1419141
11 000
1420329
10 500

Slutpris SEK:
12 500
1 193 EUR, 1 341 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.