Ljuskrona Karl Johan-stil

262407

LJUSKRONA, för 5 ljus, 1900-talets första hälft, Karl Johan-stil, stomme i mässing, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 55 cm

Bruksslitage, enstaka prismor saknas.

Belysning, Ljuskronor

Rum 2

Ljuskrona Karl Johan-stil
Budhistorik (7 bud)
1419191
1 800
1419183
1 700
1419155
1 600
1418923
1418121
1 400

Slutpris SEK:
1 800
181 EUR, 206 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.