Kaffekanna i silver

262390

KAFFEKANNA, silver, stämplad I.T, London 1808, handtag av fruktträd, höjd ca 16 cm, total vikt ca 405 g
Proveniens: Skulptören Sven Lundqvist, Lidingö

Repor, handtag med smärre sprckor

Silver

Monter 20

Kaffekanna i silver

Budhistorik (18 bud)
1418572
1419121
3 800
1418572
3 600
1418237
3 400
1416961
3 200

Slutpris SEK:
386 EUR, 438 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.