Albin Amelin gouache

262388

AMELIN, Albin (1902-75): Kärlekspar, signerad Amelin -30, gouache och blandteknik 55,5 x 47 cm. Utställd på Borås Konstmuseum 1988

Krackeleringar

Konst, Måleri

Rum 4

Albin Amelin gouache

Budhistorik (16 bud)
1435343
16 000
1435252
15 500
1435342
15 500
1435252
14 500
1435341
14 000

Slutpris SEK:
16 000
1 611 EUR, 1 830 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.