Stekfat tallrik blåvita

262127

STEKFAT, 2 st, TALLRIK, porslin, Kina, 1800-tal, underglasyr i blått, längd 31 resp 31 cm

Glasyrnagg och nagg, bränningsblåsor

Orientaliskt, Porslin

Monter 17

Stekfat tallrik blåvita

Budhistorik (11 bud)
1417895
1 600
1417013
1417894
1 400
1417013
1 300
1411022

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.