Bägare i silver 1700-tal

262104

BÄGARE, silver, spår av förgyllning, Jacob Brunck, Stockholm (verksam 1715-1743), godronnerad fot, höjd 9 cm, vikt ca 100 g

Livet med spår av inskription

Ändringar/tillägg
Vikt ca 100 g

Silver

Monter 17

Bägare i silver 1700-tal

Budhistorik (17 bud)
1418308
1418298
3 800
1418280
3 600
1418272
3 400
1418259
3 200

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.