Ljuskrona rokokostil

262089

LJUSKRONA, 1900-tal, rokokostil, 4-armad, stomme i mässing, behängd med slipade prismor, stomglas, diameter ca 37, höjd ca 65 cm
Proveniens: Skulptören Sven Lundqvist, Lidingö

Belysning, Ljuskronor

Rum 14

Ljuskrona rokokostil
Budhistorik (8 bud)
1418102
2 400
1413594
1413594
1409953
1 400
1409952
1 300

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.