Ljuskrona

261973

LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, stomme i mässing, för 4 ljus, elektrifierad, behängd med olikformade slipade prismor, höjd ca 66 cm

Möjligen senare prismor, slitage

Belysning, Ljuskronor

Rum 9

Ljuskrona

Budhistorik (10 bud)
1417626
850
1418053
1417626
600
1416060
550
1414623
500

Slutpris SEK:
850
86 EUR, 97 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.