Jaeger-Le Coultre Atmos

261952

JAEGER-LE COULTRE, Atmos, bordsur, omkring 1960-70-tal, temperaturväxlingsdrivet verk av förgylld mässing, förgylld sifferring med streck och arabiska siffror, glasat fodral av förgylld mässing, höjd 24 cm, originalkartong och instruktion medföljer, inköpt på Nordiska Kompaniet NK Stockholm

Ej funktionstestad

Klockor/Ur

Monter 30

Jaeger-Le Coultre Atmos

Budhistorik (6 bud)
1413759
5 200
1415832
5 000
1413759
4 800
1415388
4 600
1413759
4 400

Slutpris SEK:
5 200
502 EUR, 570 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.