Max Ernst färgetsning med collage

261861

ERNST, Max (1891-1976): ur Oiseau en Peril, färgetsning med collage, 1975, signerad Max Ernst H.C. (huvudupplagan var 100 exemplar), tryckt på japanpapper, 30,5x25,5 cm, editerad av Georges Visat, Paris, oramad

Gulnad, missfärgad på baksidan

Konst

Kundcenter

Budhistorik (14 bud)
1424086
6 000
1424083
5 400
1424019
5 200
1423491
4 200
1422024

Slutpris SEK:
6 000
604 EUR, 686 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.