Dosa emaljarbete

261839

DOSA, silver, invändigt förgylld, emaljarbete på guillocherad botten av rosor, diameter ca 6, höjd ca 2 cm, vikt ca 80 g

Botten med gravyr, nagg/skada vid gångjärn på dosans sida

Silver

Monter 14

Dosa emaljarbete

Budhistorik (7 bud)
1416312
1413632
1412036
1408494
650
1404405
600

Slutpris SEK:
145 EUR, 164 USD
Utropspris SEK:
1 800

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.