Servisdelar 1800-tal

261781

TEKANNA, MJÖLKKANNA, 1800-tal, England, basaltware, räfflad dekor, lockknopp i form av kvinnofigur, mjölkkanna med tassfötter, kanna med otydlig märkning, höjd ca 11,5-13,5 cm

Tekanna med genomgående spricka/hål och nagg, mjölkkanna med skador/avslag på fötter

Keramik/Porslin

Monter 11

Servisdelar 1800-tal

Budhistorik (28 bud)
1413675
1 600
1413683
1 600
1413675
1413678
1413675
1 400

Slutpris SEK:
1 600
153 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.