Arvid Fougstedt blyerts av Julius Pascin

261765

FOUGSTEDT, Arvid (1888-1949): Porträtt av Julius Pascin, signerad och daterad Arvid Fougstedt, 5:12 1936, blyertsteckning, ca 12x13 cm
Proveniens: Skulptören Sven Lundqvist, Lidingö

Konst, Måleri

Monter 14

Budhistorik

2014-09-02 kl 19:54
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.