Kaffeservis 1800-tal

261758

KAFFESERVIS, 3 dlr, 1800-tal, England, basaltware, dekor av räfflat mönster, bestående av: kaffekanna, mjölk/gräddkanna, sockerskål, höjd ca 9-24 cm

Kaffekanna med nagg och nedslipad pip, lock med skador och lagning, mjölkkanna med nagg

Keramik/Porslin

Monter 11

Kaffeservis 1800-tal

Budhistorik (1 bud)

1402956
2014-08-25 12:11:42

2014-09-01 kl 17:40
Slutpris SEK:
29 EUR, 33 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.