Rolf Hanson oljemålning

261684

HANSON, Rolf (född 1953): "Yendi", signerad och daterad på baksidan Rolf Hanson 1983, olja på pannå, 314x374 cm
PROVENIENS: Fredrik Roos nordiska samling, Rooseum, Malmö
UTSTÄLLD: Sex utställningar, Lunds Konsthall 1983
Buscando el norte - nueve artistas de Suecia, Museo Español de Arte Contemporáneo, Madrid 1984, katalognr 53
Proportion, Rooseum, Malmö 1997

Konst, Måleri

Rum 17

Rolf Hanson oljemålning
Budhistorik (13 bud)
1419671
56 000
1419664
54 000
1416814
52 000
1419663
50 000
1416814
48 000

Slutpris SEK:
56 000
5 639 EUR, 6 406 USD
Utropspris SEK:
100 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.