Skåp 1800-tal

261678

SKÅP, 1800-tal, 2-delat, senare bemålad dekor av konstnären Sven Lundqvist(1918-2014), höjd ca 200, 124x58, nycklar medföljer

Proveniens: Sven Lundqvist(1918-2014), skulptör, bildhuggare född 1918 i Storvik, Gävleborgs län. Han studerade vid Konstakademien, i Frankrike och Italien.

Renoverat, kompletterat, senare bemålning

Ändringar/tillägg
Nycklar(2) medfökjer, avhämtas vid Utlämningen

Rum 1

Skåp 1800-tal

Budhistorik (20 bud)
1415726
6 600
1415039
6 400
1415505
6 400
1415039
6 200
1414981
6 000

Slutpris SEK:
6 600
665 EUR, 755 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.