Skrivschatull i mahogny

261650

SKRIVSCHATULL, (2 ), 1800-talets början, fanérat i mahogny, beslag i mässing, klädd skrivskiva, inredning med ljusstakar och skäppa, låsbar låda, höjd 16, 49,5x24,5, nyckel finns samt SKRIN, fanerat i björk, höjd 8 17,5x11,5 cm

Smärre ytlsitage

Diverse

Monter 18

Skrivschatull i mahogny

Budhistorik (10 bud)
1417923
3 400
1414898
3 200
1417922
1414898
2 800
1417919
2 600

Slutpris SEK:
3 400
342 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.