Axel Kargel gouache

261635

KARGEL, Axel (1896-1971): Skogslandskap med vandrande par, signerad och daterad A Kargel 1931 Djurgården, gouache, 27x34 cm
Proveniens: Konstnärens dotter

Konst, Måleri

Fack 17

Axel Kargel gouache

Budhistorik (4 bud)

1415638
1415634
1414197
500
1405091

Slutpris SEK:
114 EUR, 129 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.