Juan Jose Palacio digital print

261595

PALACIO, Juan Jose (Mexico/USA, född 1943): La muerte a la vuelta de la esquina - Dead is around the corner, signerad och numrerad Palacio 4/10, fotografi - digital print monterad på board, 28x35,5 cm
Amerikansk independent-fotograf verksam i Kalifornien och norra Mexiko. Mest känd för sina samarbeten med kultregissören Sam Peckinpah.

Konst, Fotografi

Rum 17

Budhistorik (10 bud)
1410508
750
1409216
700
1409216
600
1408751
550
1407283
500

Slutpris SEK:
750
76 EUR, 86 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.