Väggfält Stockholm Rudolf Persson

261521

VÄGGFÄLT, "Stockholm", intarsia, signerad och daterad Rudolf Persson 1946 (1899-1975), 182x193 cm;
Konstnären har bla utfört intarsior till Säffles Stadshus, m/s Stockholm, m/s Kungshholm, m/s Svea Jarl, Restaurang Cecil i Stockholm, Skandia banken i Lund

Skador, fläckar

Konst, Diverse, Stockholmiana

Visas på begäran

Budhistorik (10 bud)
1413740
6 400
1409377
6 200
1409377
6 000
1409376
5 400
1409375
4 600

Slutpris SEK:
6 400
611 EUR, 687 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.