James Brown The Passion

259112

BROWN, James (USA, född 1951): The Passion, bokverk med lös originalgouache på guldpapper samt 40 laserscannade akvareller, utgiven i samband med James Browns utställning på Anders Tornberg Gallery, Lund, nov/dec 1991, blyertssignerad James Brown, numrerad 50/100, utgiven av AB Propexus, Lund, linneband, skyddskassett i papp, gouachens bladmått 38x23 cm, förlagsny

Böcker/Kartor, Konst- och kulturhistoria, Konst, Grafik

Monter 11

James Brown The Passion

Budhistorik (2 bud)

1408604
1402697
750

Slutpris SEK:
96 EUR, 113 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.