Golvvas Japan

259004

GOLVVAS, porslin, Japan, 1900-talets första hälft, dekor med lackarbete, reserver med samurajscener, konturerad mynning, höjd 60,5 cm

Slitage, lackskador

Orientaliskt, Porslin

Rum 7

Golvvas Japan

Budhistorik (2 bud)

1404698
1402728

Slutpris SEK:
34 EUR, 38 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.